O autorze
Ciocia Aga - zawodowo i całkiem prywatnie dla dwójki cudnych dzieciaków. Spotkać można ją w jednym z poznańskich przedszkoli, gdzie pracuje od kilku lat, na basenie lub ścieżce rowerowej. Czyta dużo, bo nie chce być statystycznym Polakiem, nie ma telewizora ani samochodu, za to ma swój blog oraz profil na facebooku

Chłopiec czy dziewczynka? Nie musisz już czekać, sprawdź płeć dziecka w chińskim kalendarzu ciąży

Fot. redgular/ [url=https://pixabay.com/pl/ci%C4%85%C5%BCy-kobieta-brzuch-kobiet-le%C5%BC%C4%85cy-193839/]Pixabay[/url]/[url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url] Poznanie płci dziecka to dla rodziców ekscytująca nowina
Fot. redgular/ Pixabay/CC0 Public Domain Poznanie płci dziecka to dla rodziców ekscytująca nowina
Większość kobiet od momentu, w którym dowiedziały się, że są w ciąży, wprost nie może doczekać się poznania płci swojego dziecka. Informacja o tym, czy urodzi się chłopca czy dziewczynkę jest bardzo ekscytująca dla przyszłych rodziców i dużo ułatwia - pozwala na zaplanowanie wyprawki, urządzenie pokoju, czy wymyślenie odpowiedniego imienia dla przyszłej pociechy. Teraz nie musisz już czekać do 20 tygodnia na badanie USG - ten chiński kalendarz da ci odpowiedź od razu!

Wszystko opiera się na koncepcji starożytnego chińskiego wykresu płci i chińskiego kalendarza księżycowego. Do odkrycia, jakiej płci jest fasolka rozwijająca się w twoim brzuchu potrzebujesz tylko dwóch rzeczy - datę urodzin mamy maleństwa i datę poczęcia dziecka. Po wpisaniu danych w odpowiednie rubryki pojawi się informacja o płci nienarodzonego malucha. Można też skorzystać z tabelki, w której pionowe liczby, od 18 do 45, oznaczają wiek matki, a poziome, od 1 do 12, to miesiące w roku. Literki w środku tabelki mówią o przypuszczalnej płci: b to chłopiec (ang. boy), a g to dziewczynka (ang. girl).
Metoda ta nie daje oczywiście stuprocentowej gwarancji i na wszelki wypadek lepiej upewnić się pytając lekarza i wykonując badanie USG. Nikt jednak nie zabroni nam potraktować jej jako formy rozrywki i z ciekawości sprawdzić, czy płeć to kwestia loterii genetycznej, czy od dawien dawna zapisana jest gdzieś w gwiazdach. Koniecznie napiszcie, czy kalendarz ma rację, miłej zabawy!


Źródło: mumsgrapevine.com.au
Trwa ładowanie komentarzy...